Iskalnik

SlovenščinaEnglish (United Kingdom)
Slovenian Rectors Conference

Slovenian Rectors' Conference at a glance

The Slovenian Rectors' Conference is a body entitled to represent universities and to protect their interests. It may deliver an opinion on any issue with relevance to the operation of the higher education system and make proposals for decision-makers or those in charge of preparing decisions. The association was formed in the year 2005. It's activity is supported by the Secretariat.

National cooperation

The Slovenian Rectors' Conference is entitled to pursue the following activities, in particular:

  • to promote co-operation between the universities and the Government;
  • to conduct research, to compile documentation, to elaborate and present proposals to the Government or the bodies of the Government;
  • to establish and maintain international contacts for supporting the internationalization of Slovenian Higher Education;

International cooperation

The Slovenian Rectors Conference is actively involved in projects of the European Commission and the European Universities Association (EUA):

  • EUA European Platform of universities engaged in the Energy/Energy Technology Research;
  • Multi-dimensional Global University Ranking project;
  • Human Resources Strategy Forum Project (the process of implementation of The European Charter for Researchers and The Code of Conduct for the Recruitment of Researchers);
  • EUA Research policy Working Group (RPWG);
  • Survey on New Knowledge Transfer Policies 2009.

In 2008 The Slovenian Rectors' Conference signed the Declaration of Commitment by Slovenian Universities on the Adoption of the European Charter for Researchers and on Code of Conduct for the Recruitment of Researchers. By signing the Declaration universities members declare their engagement in implementing the values, principles and overall measures as stated in the European Charter for Researchers and The Code of Conduct for the Recruitment of Researchers, adopted by the The Commission of the European Communities in 2005.

The organization is a full member of the European University Association (EUA).

Leadership

  • President: Prof. dr. Zdravko Kačič, Rector of the University of Maribor
  • Vice-president: Prof. dr. Igor Papič, Rector of the University of Ljubljana

 

University Members 
 

logo-ulj

University of Ljubljana

Rector: Prof. dr. Igor Papič
www.uni-lj.si 

 

logo-umb

University of Maribor

Rector: Prof. dr. Zdravko Kačič
www.uni-mb.si 

 

logo-upri

University of Primorska

Rector: Prof. dr. Klavdija Kutnar
www.upr.si 

 

logo-ung

  University of Nova Gorica

  Rector: Prof. dr. Danilo Zavrtanik
  www.ung.si


Secretariat

Mag. Mojca Tancer Verboten
University of Maribor
Slomškov trg 15
2000 Maribor, Slovenia
E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

 

 

 

 

 

 

Novice slika

 

Ljubljana, 21. januarja 2022 – Rektorska konferenca Republike Slovenije (RKRS) je na današnji prvi redni seji pod novim vodstvom Univerze v Ljubljani ponovno poudarila, da je pomembno ohranjati in nadgraditi kakovost visokošolskega izobraževanja v Sloveniji, ki prispeva k razvoju družbe znanja.

»Zavedamo se, da se moramo univerze odzivati na potrebe trga dela, vendar pa za  to potrebne strateške analize in usmeritve na ravni celotne države. Mladi ljudje, ki jih izobražujemo na naših univerzah, lahko s svojimi potenciali ustvarjajo gospodarstvo za višjo dodano vrednostjo. Nujno je upoštevati predvsem kakovost visokošolskega izobraževanja ter zagotoviti odlično izobražene mlade tudi na področjih, ki niso neposredno povezana z gospodarstvom, a so pomembna za razvoj in delovanje družbe znanja,« je povedal predsedujoči Rektorski konferenci rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič.

Člani Rektorske konference so danes sklenili, da bodo pripravili načrt promocije poklicne prehodnosti in ustvarjanje novih poklicev ter promocije enakomerne zastopanosti spolov na področjih s stereotipnimi vzorci vpisa na študijske programe. Hkrati Rektorska konferenca poziva ustrezne državne organe k pripravi strategije razvoja države, pri kateri bi Rektorska konferenca sodelovala in ki bo dejansko vodila v razvoj celotne družbe.

V okviru Rektorske konference bo organizirana serija javnih razprav o aktualnih vprašanjih in prihodnosti visokega šolstva, prva že konec februarja letos.

Prva redna seja Rektorske konference je bila namenjena tudi problematiki vpisa tujih študentov in zaposlovanja tujcev na univerzah ter seznanitvi z aktualnimi razmerami glede epidemije Covid-19, pri čemer so se predstavnice in predstavniki univerz strinjali, da so se univerze izkazale z odličnim obvladovanjem epidemije, zlasti zaradi visoke precepljenosti in doslednega spoštovanja preventivnih ukrepov.

 

Maribor, 24. september 2021- Na seji Rektorske konference Republike Slovenije so rektorji opravili razpravo o besedilu osnutka Nacionalnega programa visokega šolstva 2021-2030, ki je v javni obravnavi. Rektorska konferenca podpira besedilo Nacionalnega programa visokega šolstva 2021-2030. Rektorska konferenca Republike Slovenije vztraja pri zapisanem ukrepu 4.5 v osnutku besedila NPVŠ 2021-2030 o možnosti poučevanja v tujem jeziku, ki sledi že sprejetemu besedilu v do sedaj veljavnem besedilu NPVŠ 2011-2020 glede problematike rabe tujega jezika v pedagoškem procesu. Rektorska konferenca RS je tudi priporočila dopolnitev besedila Nacionalnega programa visokega šolstva za obdobje 2021-2030 z ukrepi, ki bodo zagotovili možnost gibalno-športne aktivnosti za vse študente, vključno z ukrepi na področju zakonodaje in sistemskega financiranja gibalno športnih aktivnosti študentov.

Read more...
 

Maribor, 23. april 2021 - Na seji Rektorske konference Republike Slovenije, ki je potekala dne 23. 4. 2021 so rektorji opravili razpravo o sproščanju ukrepov Vlade RS vezanih na epidemijo. Rektorji univerz, člani RKRS so soglašali, da se pedagoški proces na univerzah od 26. 4. 2021 dalje izvaja v skladu z razpoložljivimi hibridnimi modeli, oz. se v živo izvedejo vse tiste oblike pedagoškega procesa, ki jih omogočajo smernice NIJZ. Priporočilo je, da se pedagoški proces izvaja v manjših skupinah.

Read more...